Kinezjotaping

Aplikacje kinezjotapingu nakładane są przez wykwalifikowany personel w odpowiednio wyposażonym gabinecie



Czas trwania wykonania aplikacji zależny jest od jej rodzaju jednak zwykle nie  przekracza 40 min


Ceny aplikacji są zróżnicowane i wahają się od  40 zł do 90 zł


Kinezjotaping – plastrowanie dynamiczne – kinesiology taping. Metoda terapeutyczna opracowana przez japońskiego doktora  Kenzo Kase, stosowana przy bólach mięśniowych, bólach  stawów i kręgosłupa w stanach pourazowych, schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych.
Polega ona na naklejaniu w odpowiedni sposób specjalnych, elastycznych taśm wykonanych z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinesiotapingu. Plastry używane do kinezjotapingu mają różne kolory, nie są nasączone żadną substancją leczniczą i nie mają w składzie leków przeciwbólowych czy przeciwzapalnych.



Odpowiednie naklejenie plastra (aplikacja), redukuje naciski na receptory skórne, co ma istotny wpływ na odczuwanie bólu., zmniejszanie obrzęków oraz szybsze wchłanianie się krwiaków. Plastrowanie dynamiczne ma zastosowanie także w sporcie, przeciwdziałając powstawaniu kontuzji, przyspieszając regenerację zmęczonych lub osłabionych struktur oraz zwiększając dynamikę mięśni.



Kinezjotaping pomoże także osobom, które, np. zmagają się ze skurczem łydek podczas snu, dokuczają im chromanie przestankowym, itp.
Specjalne aplikacje dają podobny efekt co drenaż limfatyczny - wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie. W związku z tym plastrowanie jest polecane np. kobietom po mastektomii lub osobom, które zmagają się z opuchniętymi nogami (np. kobiety w ciąży). Kinesiotaping wykorzystuje się również w celu zmniejszania rozstępów poporodowych oraz  blizn pooperacyjnych.



Taśmy do kinezjotapingu  można nosić przez kilka dni po naklejeniu. Po tym okresie należ zrobić jednodniową lub dwudniowa przerwę przed powtórzeniem aplikacji.  


  
Wskazania do kinezjotapingu:

skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia, krwiaki, obrzęki, halluxy, wady postawy, bóle kręgosłupa, łokieć „tenisisty”,
niestabilność stawu kolanowego, niestabilność stawu skokowego, niestabilność stawu barkowego,obrzęki limfatyczne, porażenie nerwu strzałkowego, urazy ścięgna Achillesa, zwyrodnienia stawów                                                      
 

Do góry Przejdź do strony głównej