Refleksologiczny masaż stóp

wykonywany jest przez wykwalifikowany personel w odpowiednio wyposażonym gabinecie


Czas trwania masażu wynosi 60 min i obejmuje:

1. czynności przygotowawczo-zakończeniowe  - 15 min
2. masaż refleksologiczny                                     - 45 minCena zabiegu:  120 zł.

UWAGA:
Pacjentom korzystającym z min. 8 masaży w serii (2 - 3 masaże na tydzień) oferujemy rabat w wysokości   25% na wszystkie zabiegi w tej serii.Refleksoterapia jest jedną z metod masażu leczniczego polegającą na stymulowania określonych punktów, którym przypisane są poszczególne organy, narządy i układy organizmu człowieka. Podstawą zasadą w teorii holistycznej, do której odnosi się refleksoterapia, jest traktowanie człowieka jako jedność ciała, umysłu i duszy.
Masaż refloksologiczny  należy traktować jako sposób leczenia alternatywnego, który poprzez opracowanie właściwych  punktów reflektorycznych. pomaga poprawiać stan psychiczny i fizyczny pacjenta, zwiększać witalność, usuwać toksyny z organizmu, a także wzmacniać układ odpornościowy i wspierać procesy samoleczenia. Niestety nie dzieje się to natychmiast, najczęściej zauważalne efekty odczujemy po serii masaży.Refleksoterapia korzysta z koncepcji kanałów energetycznych – meridianów wywodzącą się z dawnej medycyny chińskiej (akupresura). Różne formy masażu stóp wg podobnych koncepcji były stosowane także w innych częściach świata antycznego. Refleksoterapia uwzględnia doświadczenia z różnych epok i obszarów cywilizacyjnych w zakresie masażu, stąd występująca dość duża różnorodność  metod i sposobów prowadzenia zabiegu.
Refleksoterapia stóp skupia się na zakończeniach  kanałów energetycznych  znajdujących się w stopach, które są pobudzane (lub blokowane) za pomocą charakterystycznych technik manualnych. Refleksoterapeuta dąży do poznania i zlokalizowania zaburzeń w przepływie energii i takiego oddziaływania, które pozwoli pacjentowi odzyskać stan równowagi. Terapeuta  wspomaga organizm w naturalnym i prawidłowym funkcjonowaniu,  odblokowywać meridiany poprzez odpowiedni ucisk poszczególnych stref reflektorycznych  stóp.


    


Podczas masażu wykorzystujemy techniki stosowane już w starożytności jak i opracowania współczesne z zakresu refleksologii. W ten sposób realizujemy najbardziej efektywny sposób wykonania  zabiegu refleksologicznego, do którego włączamy elementy masażu relaksacyjnego oraz klasycznego. Należy podkreślić, ze  procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, my je tylko uaktywniamy i pobudzamy do działania.

.

Do góry Przejdź do strony głównej